Z miastami jest jak z ludźmi. W znakomitej większości przypadków albo pokochamy się za pierwszym razem, albo nie pokochamy nigdy. Oczywiście jak w aranżowanym małżeństwie można nauczyć się tej miłości z biegiem czasu, tak jak odkrywam się wciąż z Londynem, ale osobiście wolę porywy namiętności i uczucie od pierwszego wejrzenia. Są też miasta ładne i miłe, z którymi nigdy nie połączy mnie nic więcej niż przelotna znajomość i krótkie spotkanie przy kawie.

Moim miejskim księciem z bajki jest oczywiście i banalnie Paryż, ale romanse łączą mnie też ze Lwowem, Glasgow, Krakowem, Rodos, Oradeą (zakochaliście się kiedyś w kimś, kogo widzieliście jedynie przez okno autobusu?). Z Berlinem i Wenecją jesteśmy dobrymi kumplami. Rodzinny Gdańsk to najlepszy przyjaciel, którego jednak znam już zbyt dobrze, żeby mogła być z tego romantyczna miłość.

Jeżeli chodzi o Wrocław, zdecydowanie czuję do niego miętę. Fascynują mnie jego średniowieczne zakamarki i majestatyczne kamienice. Była to nasza druga randka, mamy swoje telefony, jeszcze się zdzwonimy.

// sukienka Internacionale, ramoneska ASOS, botki Zara //

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top