dscf7636
Picture of Riennahera

Riennahera

Jak się przyjaźnić z kobietami?

Jest we mnie COŚ takiego, przez co trwała i długoletnia intensywna przyjaźń z kobietą jest dla mnie nieosiągalna. Może jestem głupia, wredna, albo mam za duży nos, który odstrasza.

Zawsze marzyłam o przyjaźni niczym z Seksu w Wielkim Mieście. Żeby wszędzie chodzić razem, kupować razem szpilki i tampony, trzymać włosy przy rzyganiu, dzwonić do siebie o trzeciej w nocy, sami wiecie. Najbliżej takiej przyjaźni byłam w Glasgow, z tym, że moja Miranda, Samantha i Charlotte włosy miały przede wszystkim na brodzie i klacie, sukienki nosiły dla draki i zanim było im niedobrze po alkoholu ja już dawno spałam w łóżeczku.

Nie wiem, co takiego sprawia, że z kobietami nie umiem nawet mieszkać. Dwa lata dzielenia mieszkania ze współlokatorkami były drugim najbardziej frustrującym okresem w moim życiu. Przy pierwszej lokatorce czułam się jak matka pięciolatki, przy drugiej jakbym mieszkała z psychopatycznym mordercą, który mnie obserwuje. W obu przypadkach fochom nie było końca. Po przeprowadzeniu się do kolegów wciąż mieliśmy nieodkurzone, niepozmywane oraz nakruszone i wciąż było to wkurzające, ale przynajmniej było weselej. Nawet jak się obraziłam, to ciężko było pozostawać obrażonym długo, widząc jak chłopaki grają w kuchni w palanta. Patelnią. I pomidorem. I ścianą. Plama nigdy nie zeszła.

Oczywiście, że pewne przyjaźnie rozpadły się z mojej winy. Ale te, o które bardzo się starałam też się rozpadły. A im bardziej się starałam, tym bardziej było mi smutno, zwłaszcza kiedy poszło o to COŚ. COŚ to poważna sprawa, o której powinnyśmy wiedzieć, ale o której nikt nigdy nie powie. Wywołuje podobną grozę, jak kiedy na pytanie mężczyzny 'co się stało?’ odpowiadamy 'NIC’. Jeśli ukradłyście przyjaciółce faceta czy za jej plecami obgadałyście ją z najgorszym wrogiem, nie jest to takim przewinieniem jak właśnie COŚ. Facetów nie kradnę, z wrogami nie przestaję, niestety COŚ to moje drugie imię.

Głęboko wierzę, że kiedyś odnajdę gniazdo COSI i wszystkie je ubiję. A wtedy wszystkie kobiety świata rzucą mi się na szyję. Szkoda, że cyberprzyjaźnie na odległość są jak cybermiłość. A nawet gorsze, bo pozbawione chociażby cyberseksu.

Póki co poszukiwania kobiety mojego życia trwają.

Przepraszam za ten wpis wszystkie znane mi dziewczęta, które mogą poczuć się dotknięte. Prawda jest taka, że dużą część z Was kocham i uwielbiam. Po prostu nie możemy się dogadać. Wiecie, to przez COSIA.

Zdjęcie Mike Hind

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top