Picture of Riennahera

Riennahera

10 najlepszych tekstów na blogu w 2014 roku

Tytuł mówi sam za siebie o czym jest dzisiejszy wpis. Nie ma tu nowego contentu, a koniec roku traktuję jako pretekst do zerknięcia w statystyki wejść i przeanalizowanie treści, które były w tym roku najpoczytniejsze. I podzielenia się wnioskami z Tobą, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko. Chociaż raczej Czytelniczko, bo zdaje się 95% odwiedzających to kobiety.

Jakie wpisy się Wam podobają? Listy, chociaż wszyscy się z tej formy śmieją, mają się zupełnie dobrze i czytają się bardzo przyzwoicie. Podobnie jak teksty zawierające w tytule pytania. Więc jeśli nie będę miała pomysłu na wpis, to wrzucę zdjęcie owcy z napisem „Czy wiesz jakie pięć rzeczy zjadła dzisiaj owca?”. A tak zupełnie serio, to niezmiernie mi miło widząc, że dość osobiste wpisy cieszą się Waszym zainteresowaniem. Często są to teksty, które powstają pod wpływem chwili, których jestem niepewna i czasem boję się je Wam pokazać. Tak jak było z najpopularniejszym tekstem w roku. Ale nie tylko z nim. Zauważam też pewną tendencję, że teksty, które powstają spontanicznie trafiają do Was lepiej niż szczegółowo planowane epopeje. Nie pozostaje nic innego jak ogłosić rok 2015 Rokiem Na Spontanie (tak się jeszcze w ogóle mówi?).

Poniżej złota dziesiątka. Może coś Wam umknęło, może coś sobie przypomnicie, może coś się Wam spodoba. A ja tymczasem zabieram się za (spontaniczne!) planowanie przyszłego roku. I dziękuję za każdą chwilę, którą ze mną spędzasz.

10. Życie zaczyna się po trzydziestce, czyli nikt mi nie powie, że jestem za stara na dinozaury. Tekst powstały pod wpływem złośliwego komentarza. Jak widać i takie są czasem motywujące.

9. 20 faktów o mnie czyli wpis zasugerowany w pytaniu na ask.fm. Wasze sugestie są zawsze mile widziane.

8. Czy warto iść na studia? Jeden z tekstów inspirowanych medialnymi wojnami o to czy absolwenci są źli czy to świat ich nie kocha i co się komu należy. Wojna powraca (głównie na łamach Wyborczej…) regularnie co kilka miesięcy.

7. Kiedy zaczynamy czuć się brzydkie? Wracam do tego tekstu i bardzo cieszę się, że to już za mną. Ze świadomością wszystkich swoich niedoskonałości, czuję się obecnie całkiem dobrze.

6. Jak znalazłam się tam gdzie jestem? Kolejny świetny pomysł na wpis zasugerowany przez ask.fm. Małe podsumowanie ostatnich ośmiu lat mojego życia i pewnych kluczowych decyzji.

5. 5 rzeczy, które chciałabym wiedzieć przed maturą Tekst bardzo niepedagogiczny. Oberwało mi się nawet na jakimś forum parentingowym z komentarzem „mam nadzieję, że mój synek taki nie będzie”. Myślę, że można skończyć gorzej niż ja 😉

4. Wyjazd do UK – moja nauka języka Ask to naprawdę kopalnia pomysłów…Chętnie pomogę, poradzę i opiszę wszystko jak umiem, jeśli ktoś z Was ma pytania odnośnie życia w UK, języka, kultury i tak dalej. Oczywiście w granicach możliwości, nie napiszę czy przyjmą Cię na wymarzony kierunek z takim czy innym wynikiem z matury.

3. 7 rzeczy które zmieniają się w życiu po zaręczynach Z jednej strony naczytałam się stwierdzeń, że jestem taka żałosna, z drugiej tematy ślubne cieszą się dużym zainteresowaniem, co widać po popularności tekstu. Poza tym ślub, jego organizacja i społeczna sytuacja, która się wokół niego tworzy aż prosi się o komentarz.

2. Facet czy pizda? A kogo to obchodzi? W odpowiedzi na tekst Malviny Pe. Czyli warto się czasem zdenerwować i warto przekuć zdenerwowanie na słowa i zdania. A przede wszystkim warto widzieć w drugim człowieku…człowieka.

1. Moja depresja w kilku akapitach. Najwięcej odwiedzin w tym roku. Najwięcej komentarzy w historii bloga. Najwięcej osób na blogu w jednej chwili. A pisałam tekst ze wstydem i łzami w oczach. Dziękuję.
Od jakiegoś czasu czuję się dużo lepiej.

Zdjęcie w nagłówku: Natalia Wiśniewska

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top