Riennahera

Riennahera

Barbican czyli retro Gwiazda Śmierci

Do Wielkiej Brytanii przyjeżdżałam z głową pełną marzeń o malowniczych wrzosowiskach i skalistych wzgórzach. Wyobrażałam sobie piękne domy i kamienice ze świata Jane Austen czy Małej Księżniczki. A tymczasem moim nowym ulubionym miejscem w Londynie jest olbrzymi betonowy moloch.

Nie jestem wyznawczynią miłości od pierwszego wejrzenia, z dystansem podchodzę do pierwszych wrażeń. Pokochanie Barbicanu zajęło mi sporo czasu, ale kiedy już nastąpiło, było jak grom z jasnego nieba, mózg na ścianie i seks na stole.

Znajduje się w absolutnym centrum londyńskiego wszechświata, ale labirynt jego alejek jest pusty jak z horroru. W Barbicanie czuję się jak na vintage Gwieździe Śmierci. Jest tą najlepszą retro wizją przyszłości. Jednocześnie z odległej galaktyki jak i z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Statek kosmiczny dryfujący ku wielkiemu monolitowi. Stanley Kubrick na żywo.

Sauron miał dwie wieże, Barbican ma trzy. Kij ci w oko, Sauronie. Znajdują się w nim mieszkania socjalne i apartamenty bankierów. A także teatr, kino, sala koncertowa, muzeum, szkoła aktorska, prywatne szkoły dla dziewcząt i chłopców, fontanny i mnóstwo innych niespodzianek. Według agentów nieruchomości nie ma w City bardziej pożądanej lokalizacji. A to wszystko w leju po bombach, które spadły na Londyn w czasie II wojny światowej. Jeśli to nie jest magia, to nie wiem co nią jest.

Z czeluści mojego mieszkania z tarasikiem w małej białej kamieniczce spoglądam w dal, wyobrażając sobie jakby to było mieszkać na Gwieździe Śmierci. Kosmos mnie woła.

barbican londyn4
barbican londyn1
barbican londyn2
barbican londyn3
barbican londyn14barbican londyn6
barbican londyn7
barbican londyn15
barbican londyn9
barbican londyn10
barbican londyn12
barbican lonyn5
barbicanlondyn11
barbican londyn8

|zdjęcia: Kat Terek|

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

Scroll to Top