Riennahera

Riennahera

Oryginalne pomysły na blogowe wpisy

Nie będę owijać w bawełnę – nie zawsze mam pomysły na teksty. Nie zawsze mam cokolwiek do powiedzenia. Zwykle nie mam. Ale w niecierpliwych paluszkach tkwi wciąż energia twórcza, mózg paruje, maszyna twórcza gotowa jest do odpalenia. Po prostu nie ma materiału, nad którym mogłaby się skupić.

Nie będę też ukrywać, że w takich przypadkach odpalam Wujka Google i próbuję się zainspirować. Czyli szukam hasła pomysły na wpisy, o czym pisać na blogu i tak dalej. Nie potrafię zliczyć ile razy próbowałam sobie pomóc tym desperackim krokiem, potrafię natomiast wymienić ile razy mi to pomogło. Raz.

Listy pomysłów na wpisy jak jeden mąż są śmiertelnie nudne. “Zrób wywiad z inspirującą osobą”, “pokaż diy”, “napisz playlistę motywujących utworów”, “stwórz listę ważnych książek w Twojej niszy”, “opisz zawartość swojej torebki”, bla bla bla. Na samą myśl o temu podobnych tematach mam ochotę zamknąć bloga. Zero w nich oryginalności, jeszcze mniej inspiracji i przynajmniej w moim przypadku nigdy nie pomagają.

Postanowiłam zatem sama stawić temu problemowi czoła i stworzyć listę pomysłów na wpisy, które chciałabym czytać. Listę tematów oryginalnych i unikatowych, których jeszcze na Twoim blogu nie było. Ani na żadnym innym. Tematów, które pokochasz i pokochają je Twoi Czytelnicy (także ci, którzy jeszcze nie wiedzą, że powinni nimi zostać) i SEO.

Nie musisz dziękować.

wpisy na bloga

Opisz ulubiony dżem.

A najlepiej się nim obsmaruj. Jason Hunt, znany niegdyś jako Kominek, zrobił karierę dzięki Oetkerowi. Ty możesz zostać Władcą Dżemów. Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o majonezy, ale zawsze warto spróbować.

Gdzie ukryć zwłoki

To jest świetny pomysł na cykl na blogu podróżniczym. W Paryżu przecież są zupełnie inne możliwości niż w Meksyku. W lesie są inne warunki pracy niż na plaży. Ten temat to kopalnia tekstów na wiele lat.

Czy jesteś chora psychicznie?

Argumenty za i przeciw. Sądząc po frazach, po których ludzie trafiają do mnie, ten wpis będzie Ci się klikał znakomicie.

10 wykwintnych potraw z wody, herbaty i makaronu

To temat dla prawdziwych mistrzów kuchni, nie tam dla żadnych Chujowych Pań Domu.

Jak zorganizować dzień, aby absolutnie niczego nie zrobić

W zalewie blogowych poradników jak żyć produktywnie ten minimalizm formy jest ewidentnie niedoceniany.

Pokaż swoją kolekcję skarpetek zagubionych w praniu

Być może znajdziesz w ten sposób miłość lub nowego przyjaciela, jeśli jego niesparowane skarpetki pasują do Twoich.

Haul rzeczy, których się nie kupiło

Jeśli Twoje zakupy nie są wystarczająco lajfstajlowe, zrób listę rzeczy niekupionych. Na mojej jest na przykład odrzutowiec i hotel w Dubaju. Na Twojej może być wszechświat.

Zastosowanie X w biznesie/tworzeniu bloga/miłości

Gdzie X jest pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po podniesieniu wzroku znad komputera. Krzesło? Parówka? Szynszyla?

W czym Polacy są lepsi od (tutaj wstaw dowolny naród)

Wpis będzie szerowany z potrzeby serca przez narodowców i specyficzną grupę emigrantów, albo hejtowany przez Sztuczne Fiołki. Tak czy inaczej – WIN.

Jeśli marzy Ci się pojedynek na śmierć i życie, napisz…

W czym Polacy w Polsce są lepsi od Polaków na emigracji.

Albo vice versa. There will be blood.

Jeśli wciąż Ci nie dość…

Battle Royale

w czym Polacy są lepsi od…Polaków.

Napisz COKOLWIEK o miłości

Serio, to może być absolutnie cokolwiek.

Przeprowadź wywiad z kimś kto nie żyje

Odpada kwestia zgody na rozmowę i autoryzacji. Nie będziesz mieć też problemu z reakcją na kłopotliwe pytania.

Zrób listę zakupów z warzywniaka

Mogą być organiczne, bo gardzisz supermarketami i konsumpcją. Mogą być z supermarketu, bo gardzisz hipsterami. W marchewce kryje się potężny polityczny ładunek. Przy odpowiednich zdjęciach – spoko lifestyle.

Zrób konkurs dla Czytelników

Nagroda główna: pomoc w ukryciu zwłok. Albo dorodny por.

Czekam na Wasze pomysły. Najlepsze zostaną nagrodzone zwłokami (żebyście mieli o czym pisać).

Podoba Ci się? Podaj dalej »

Newsletter

Subskrybuj Elfią Korespondencję

Czymże jest newsletter? Może być różnymi rzeczami. Może być sposobem na zawalenie skrzynki i wciskaniem swojego produktu przy każdej możliwej okazji. Może być wspaniałym narzędziem do budowania bliskiej relacji ze społecznością. Albo czymś pomiędzy. Czasem nawet czymś fajnym. I o to będę walczyć.

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter Elfia Korespondencja. Wchodzisz w to?

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Marta Dziok-Kaczyńska, Ellarion Cybernetics Ltd., Paul Street 86-90, London, United Kingdom. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA. Mają zastosowanie polityka prywatności oraz regulamin serwisu Google.
61923936_301827807423707_1414915001336679940_n copy

Autorka

Marta Dziok-Kaczyńska
Riennahera​

Nie chcę sprzedać Ci wizji perfekcyjnego życia jak ze strony w kolorowym czasopiśmie. Chcę być dobrą sobą i porządną osobą. Może Ty też?

27 thoughts on “Oryginalne pomysły na blogowe wpisy”

 1. Jestem zakochana w tum.wpisie. mój pomysł „dziewięć najlepszych sposobów na wyjaśnienie dlaczego spóźniliśmy się do pracy” oraz „moje hasła do wszystkich kont-czemu je wybrałam i z czym mi się kojarzą”

 2. Ten wpis sprawił, że zapragnęłam prowadzić bloga. Dodam sobie ten wpis jako zakładkę, kiedyś sobie zacznę pisać i o. Mój pomysł na wpis, to reportaż o miejscu w którym się nie było, na zasadzie zwiedzenia losowego miejsca w street view od google maps.

 3. o matko wywiad z kimś kto nie żyje <3
  Moje nieśmiałe propozycje
  moim wyimaginowani przyajciele i ich odwieczni wrogowie
  śniło mi się że …. a co Tobie ? Dla portali randkowych, a nuż ktoś znajdzie swoją połówkę dzielonym snem

 4. Zastosowanie Szynszyli w biznesie <3 Biorę!
  Wpisy o ukrywaniu zwłok można sprawnie poprzeplatać z wpisami kulinarnymi i recenzjami kolejnych odcinków Hannibala.

 5. Kiedyś już prawie zasypiałam, gdy nagle przyszła mi do głowy śmiała myśl „A co, jeśli ludzie cierpiący na bezsenność po prostu nie umieją spać? Ja umiem, to napiszę poradnik!”. O poranku uświadomiłam sobie, że nie była to myśl szczególnie mądra, ale temat „Jak spać? Porady praktyczne.” ma w sobie coś kuszącego.

 6. Skarpetki i haul – absolutnie cudowne! Czytałabym. P.S. Moja pralka nie gubi skarpetek, dziwne… Raz zgubiła jedną, to potem najwyraźniej wypłaciła rekompensatę – wyciągnęłam wraz z praniem 75 groszy, chociaż jestem całkowicie pewna, że nie miałam ich w żadnej kieszeni.

 7. Z tymi skarpetkami dobry pomysł. Ostatnio po miesiącu tęsknoty za granatową skarpetką, znalazłam ją pod dywanem :). Chyba chciała ode mnie odpocząć.

 8. Wpis o zwłokach to coś dla mnie, nawet ostatnio się nad tym zastanawiałam przy okazji rozmyślań na temat popełnienia zbrodni idealnej… Tak to będzie to!

 9. Niesamowicie zmotywowałaś mnie tym wpisem! 😉 Zapiszę go sobie i będę wracać, gdy zupełnie nie będę miała pomysłu na tekst. Swoją drogą, mam zapisanych około 80 tematów, które mogłabym poruszyć, zbierałam je jeszcze przed założeniem Partyzantki. Obecnie żaden mi nie pasuje – jak to się dzieje? 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top